PocketBook 360+

Čtečky PocketBook jsou velice otevřené úpravám ze strany uživatelů, podporují např. nahrávání vlastních fontů a další úpravy. Jejich další výhodou je velice dobrá práce s PDF dokumenty. Nyní si představíme PocketBook 360+. 

Značky čteček:

Čtečky:

Nitro PDF Reader

Nitro PDF Reader je aplikace pro PC s operačním systémem Windows. Funguje jako možná varianta pro Adobe Reader.

Čtečky:

EPUBReader

Rozšíření pro internetový prohlížeč Firefox. Je jednoduchý a rychlý, navíc si do počítače nemusíte instalovat žádné velké soubory.

Čtečky:

Jak vytvořit e-knihu pomocí OCR - přehled užitečného SW

Máte doma naskenované materiály, které trvá věčnost vytisknout – o penězích ani nemluvě? Potom je pro vás nejlepší variantou, pokud si texty pomocí OCR softwaru upravíte a vytvoříte si z nich plnohodnotnou eKnihu, kterou si poté budete moci přečíst ve vaší čtečce či počítači. Díky úpravě v OCR bude možné si do textu vpisovat vlastní poznámky, či text různě kopírovat a upravovat.

PocketBook 611 Basic recenze + video

Čtečka s označením 611 Basic je další z řady Pocketbook a jeden z konkurentů čtečky Kindle 4 u nás. Co od ní můžete čekat?

Čtečka má klasický 6“ displej, jednoduchý design a váží příjemných 175g (tedy jen o 5g víc než Kinde 4). Nemá dotykové ovládání, takže veškerou manipulaci obstarávají 4 tlačítka, umístěna ve spodní části čtečky. Na spodní hraně pak najdeme microUSB, slot na microSD kartu, reset a hlavní vypínač.

Zařízení je z matného plastu, na kterém nejsou vidět otisky prstů a podobně (ideální pro ty, kteří si rádi čtou u jídla). Ze zadní strany je povrch čtečky mírně drsný, aby se lépe držela.

Čtečky:

PocketBook Touch 622 recenze + video

Další naše recenze se opět bude týkat čtečky značky PocketBook. V tomto případě se jedná čerstvou novinku zvanou PocketBook Touch. Jak už sám název napovídá, jedná se o čtečku s dotykovým displejem, který je oproti ostatním modelům kapacitní. Tedy že jde ovládat prstem – na rozdíl od modelu PB pro 612, který šel ovládat pouze pomocí stylusu. To samozřejmě přináší některé výhody. Ale nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá, takže i na tomto vcelku vydařeném kousku můžeme nalézt sem tam nějaké mouchy.

Čtečky:

Nečteme.cz

Nečteme.cz - Internetový obchod nabízející vše potřebné ke čtení. Eknihy jsou zde nabízeny v různých žánrech: novely, pohádky, romány, sci-fi a duchovní rozvoj. Objednávka zboží může proběhnout jak s registrací, tak bez. Nabízeny jsou zde formáty PDF, PDB a EPUB. Po zaplacení kartou nebo bankovním převodem Vám bude ekniha ihned k dispozici ke stažení.

Databook.cz

Databook.cz - Kromě klasických knih nabízí i e-knihy nejrůznějších žánrů (především beletrii). e-knihy jsou k dispozici ve formátech ePub, mobi a PDF bez “tvrdého” DRM.

Kromě klasických online plateb nabízí i možnost platby mobile.

Ibux.sk

Ibux.sk – internetové kníhkupectvo, ktoré ponúka veľké množstvo ekníh z rôznych odborov  a dokonca aj množstvo eperiodík. Tento internetový obchod spolupracuje s firmou Wooky, ktorý má uzavretý formát, čiže knihy a periodiká, ktoré si zakúpite cez tento internetový obchod, môžete čítať len na zariadeniach Wooky, alebo na aplikáciách stiahnutých vo vašom počítači alebo mobile. Pred nákupom sa musíte zaregistrovať. Pri samotnom nákupe máte na výber či chcete platiť kartou, prevodom alebo mobilným telefónom.

Gorila.sk

Gorila.sk - internetové kníhkupectvo, ktoré ponúka veľké množstvo ekníh z rôznych odborov  a dokonca aj množstvo eperiodík. Tento internetový obchod spolupracuje s firmou Wooky, ktorý má uzavretý formát, čiže knihy a periodiká, ktoré si zakúpite cez tento internetový obchod, môžete čítať len na zariadeniach Wooky, alebo na aplikáciách stiahnutých vo vašom počítači alebo mobile. Pred nákupom sa musíte zaregistrovať. Pri samotnom nákupe máte na výber či chcete platiť kartou, prevodom alebo mobilným telefónom. Internetový obchod Gorila v blízkej budúcnosti chce prísť s vlastnou e-link čítačkou.  

Subscribe to spek.knihovna.cz RSS